Drevorezby - Antikvariát Starý svet

Drevorezby

Na našej stránke okrem knižného tovaru ponúkame možnosť objednať si aj umelecké predmety – ručne vyrezávané drevorezby – priamo od ich autora. V dvoch galériách (sakrálna a profánna tvorba) máte možnosť prezrieť si už vytvorené výrobky, ktoré sú poväčšine k dispozícii okamžite. V galérii „Motívy zákazníkov“ sú diela, ktoré boli vyhotovené len v jednom kuse pre konkrétneho majiteľa. Tieto výrobky sú len prezentáciou už odovzdaných diel a slúžia ako ukážka autorovej kreativity.

V prípade záujmu o určitú drevorezbu nás prosím kontaktujte buď žiadosťou o bližšie informácie pod týmto textom, emailom na drevorezby@starysvet.sk alebo priamo na tel. čísle 0911 575 218.

O autorovi

Ján Kuchár, umelecký rezbár zo Žiliny, je absolventom tzv. “Rajeckej školy”, čo sa čiastočne premieta do motívov hlavne v sakrálnej tvorbe. Každému dielu však vtíska výraznú originálnu pečať svojim citlivým a detailným prevedením . Plastickosť a „živosť“ tvárí je charakteristický rys jeho tvorby. Svoje majstrovstvo zdokonaľuje dennodennou prácou už vyše tridsať rokov. Jeho diela sú dominantami niekoľkých pútnických, či pamätných miest na Slovensku. Zároveň sú vzácnou pamiatkou, či darom pre ľudí chápajúcich hodnotu i ducha tohto umeleckého remesla. Žije v Brodne (Žilina), s manželkou Katarínou vychovali 5 detí.

 

Webovú stránku vytvoril mayo

Vážení zákazníci,

Vzhľadom k aktuálnej situácii odporúčame pri Vašich objednávkach zvoliť možnosť Priama platba na bankový účet.

Slovenská pošta s účinnosťou od 19.3. 2020 zásielky na dobierku necháva uložené len na pobočke konkrétnej pošty.
Zásielky bez nutnosti platby sú aj naďalej doručované priamo na konkrétnu adresu zákazníka.

S úctou
Antikvariát Starý svet
Skryť