Ako vyhľadávať - Antikvariát Starý svet

Ako vyhľadávať

Knihy

Knihy sa dajú na našej stránke vyhľadávať tromi rôznymi spôsobmi:

  1. Ak hľadáte konkrétný titul (alebo meno) najrýchlejší spôsob je využitie riadku umiestneného vľavo hore „Vyhľadať (titul, autor, anotácia)“. Stránka vyhľadáva zadaný výraz (minimálne kombináciu troch znakov) v spomenutých sekciách, tj. medzi titulmi kníh, mien autorov diel a tiež v jednotlivých anotáciách. Ak je výsledkov viac, zobrazí sa zoznam všetkých kníh, ktoré obsahujú v spomínaných sekciách zadaný výraz, ak je výsledok len jeden, stránka Vás automaticky presmeruje priamo do detailu hľadanej knihy.
  2. Ak Vás zaujíma určitý žáner, oblasť, na to slúži samostatná sekcia „kategórie“ umiestnená v ľavej časti stránky. Po kliknutí na konkrétnu kategóriu (alebo podkategóriu) sa ukáže zoznam všetkých kníh, ktoré spadajú do požadovaného žánru (npr. klik na „beletria“ ukáže všetky beletristické knihy, klik na jednu z podkategórií “próza slovenská&česká” ukáže len beletristické diela českých a slovenských autorov). Tento postup je bežný pre všetky online antikvariáty. Každá kniha je samozrejme zaradené do určitého žánru. Pri prelínaní sa žánrov môže byť kniha vedená vo viacerých kategóriách. (npr. životopis známeho športovca bude zaradený do kategórií: „šport“ , ale tiež „literatúra faktu – životopisy&portréty“
  3. Posledný spôsob je zatiaľ nie veľmi bežný pre väčšinu antikvariátov, volá sa „Rozšírené vyhľadávanie“. Umožňuje Vám rôzne kombinácie vyhľadávania podľa Vášho zamerania. Závisí len na Vás. Vyhľadávanie ponúka možnosť kombinovať žánrové kategórie, krajiny autorov, storočie v ktorom bolo dielo napísané, prekladateľov, ilustrátorov, roky konkrétnych vydaní, edície, vydavateľstvá, knihy s obálkou, s podpisom, atď. atď. Ak máte záujem npr. len o knihy ruských autorov píšucich beletriu v 19.storočí, zvoľte požadované kritéria (označte: rusko, 19.storočie, beletria) a stránka Vám zobrazí zoznam kníh spĺňajúce Vaše podmienky. Alebo Vás zaujímajú len diela vydané Maticou slovenskou počas Slovenského štátu? Zadajte rok vydania od 1939 do 1945, vydavateľstvo Matica slovenská a máte výsledok. Možností je veľa. Dúfame, že Vás bude baviť „prehrabávať“ sa našou stránkou rovnako ako Vás baví prehrabávať sa v regáloch kamenných antikvariátov.


Drevorezby

V sekcii drevorezby nájdete tri galérie s prezentáciou už zhotovených výrobkov. Sú rozdelené podľa námetov na sakrálnu tvorbu, profánnu (svetskú) tvorbu a tvorbu, ktorá bola vyrobená len na základe Vašich námetov. Každý výrobok má krátku popisku, kde sú uvedené základné informácie.

Webovú stránku vytvoril mayo