Doprava a platba - Antikvariát Starý svet

Doprava a platba

Knihy

Objednávky kníh zo Slovenska:

Doručenie:
Na doručenie kníh využívame služby Slovenskej pošty. Knihy posielame ako „doporučený list“, „balík na adresu“ alebo (ak nás o to požiadate v poznámke k objednávke) „balík na poštu“.

Platba:
K cene objednaných kníh sa pripočítava poštovné. Balné si neúčtujeme. Výška ceny poštovného je pevne stanovená a závisí od Vami preferovaného spôsobu platby. Na výber máte platbu na dobierku (platíte až pri prebratí/doručení zásielky) alebo platbu vopred prevodom na účet:

  • Cena poštovného v prípade platby prevodom/vkladom na účet vopred je 3,20 eur.
  • Cena poštovného v prípade platby na dobierku je 4,10 eur.
  • Ceny sú platné bez ohľadu na hmotnosť zásielky.

Poštovné zdarma pre objednávky zo SR:
V prípade, že celková suma kníh z jednej vašej objednávky dosiahne 55 eur je pre Vás poštovné zdarma, náklady spojené s dopravou hradíme my.
Ak ste náš registrovaný zákazník je pre Vás poštovné zdarma už od objednávky v sume 33 eur.

Informácie k platbe na dobierku pre zákazníkov zo SR:
Po vytvorení objednávky na stránke starysvet.sk Vám na Vami uvedený email príde automatická notifikácia o prijatí objednávky. Zvyčajne do 2 pracovných dní objednané knihy odosielame ako doporučený list alebo balík na dodaciu adresu uvedenú v objednávke. O odoslaní kníh Vás budeme informovať opäť mailom, ktorý bude obsahovať aj číslo zásielky pod ktorou ju eviduje Slovenská pošta. Zásielku budete môcť ďalej sledovať na základe jej podacieho čísla priamo prostredníctvom portálu Slovenskej pošty. Za objednané knihy zaplatíte až pri doručení zásielky na Vami určenú adresu. Doba doručenia závisí od Slovenskej pošty. Konečná suma, ktorú zaplatíte sa tak rovná cene objednaných kníh + 4,10 eur, bez ohľadu na hmotnosť zásielky.

Informácie k platbe vopred prevodom na účet pre zákazníkov zo SR:
Účet je vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s..
Názov účtu: Milan Sklenárik – Starý svet
IBAN: SK09 0900 0000 0051 3038 8720
BIC SWIFT kód: GIBASKBX
Variabilný symbol: číslo Vašej objednávky
Po vytvorení objednávky na stránke starysvet.sk Vám na Vami uvedený email príde automatická notifikácia o prijatí objednávky. Zvyčajne najneskôr do 2 pracovných dní Vám zašleme doplňujúci email v ktorom budú uvedené informácie nutné na správnu realizáciu platby prevodom/vkladom na účet a najmä potvrdenie, že všetky Vami objednané knihy sú dostupné a prichystané na odoslanie. Prosíme Vás, aby ste platbu realizovali až po obdržaní tohto druhého, doplňujúceho, emailu. Najneskôr však do 10 dní od obdržania tohto doplňujúceho mailu. Ako variabilný symbol uveďte číslo objednávky. Po pripísaní platby na účet Vám knihy budú obratom zaslané doporučeným listom alebo balíkom. O odoslaní kníh Vás budeme informovať opäť mailom, ktorý bude obsahovať aj číslo zásielky pod ktorou ju eviduje Slovenská pošta. Zásielku budete môcť ďalej sledovať na základe jej podacieho čísla priamo prostredníctvom portálu Slovenskej pošty. Doba doručenia závisí od Slovenskej pošty. Konečná suma, ktorú zaplatíte bude súčet cien objednaných kníh + 3.20 eur, bez ohľadu na hmotnosť zásielky.

Objednávky kníh z Českej republiky:
Doručenie:
Na doručenie kníh využívame služby Slovenskej pošty a jej zmluvných partnerov v Českej republike. Knihy posielame ako „doporučený list“ alebo „balík na adresu“. Balné si neúčtujeme.

Platba:
Pri objednávkach z Českej republiky vyžadujeme platbu vopred prevodom/vkladom na náš český účet vo Fio Banke. Účet je vedený v českých korunách, takže Vám ušetrí zbytočné poplatky. Uvádzaná cena kníh v eurách sa prepočítava do CZK podľa aktuálneho kurzu Národnej Banky Slovenska platného ku dňu vytvorenia Vašej objednávky. Výška poštovného je stanovená aktuálnym cenníkom Slovenskej pošty , v závislosti od hmotnosti konkrétnej objednávky a preferovaného spôsobu doručenia (doporučený list alebo balík).

Poštovné zdarma pre objednávky z ČR:
V prípade, že celková suma kníh z jednej vašej objednávky dosiahne výslednú cenu 5000 CZK je pre Vás poštovné zdarma, náklady spojené s dopravou hradíme my.

Informácie k platbe na dobierku pre zákazníkov z ČR:
Zásielky do ČR na dobierku momentálne neposielame.

Informácie k platbe vopred prevodom na účet pre zákazníkov z ČR:
Účet je vedený vo Fio Banke, a.s. v mene CZK (česká koruna)
Číslo účtu (pre prevody CZK v rámci ČR): 2101695920 / 2010
Variabilný symbol: číslo Vašej objednávky

Po vytvorení objednávky na stránke starysvet.sk Vám na Vami uvedený email príde automatická notifikácia o prijatí objednávky. Zvyčajne najneskôr do 2 pracovných dní Vám zašleme doplňujúci email v ktorom budú uvedené informácie o celkovej sume k úhrade (cena kníh po prepočte na CZK + cena poštovného pre Vašu objednávku v CZK), ďalej informácie nutné na správnu realizáciu platby prevodom/vkladom na účet a najmä potvrdenie, že všetky Vami objednané knihy sú dostupné a prichystané na odoslanie. Prosíme Vás, aby ste platbu realizovali až po obdržaní tohto druhého, doplňujúceho, emailu. Najneskôr však do 10 dní od obdržania tohto doplňujúceho mailu. Ako variabilný symbol uveďte číslo objednávky. Po pripísaní platby na účet Vám knihy budú obratom zaslané doporučeným listom alebo balíkom. O odoslaní kníh Vás budeme informovať opäť emailom, ktorý bude obsahovať aj číslo zásielky pod ktorou ju eviduje Slovenská pošta. Zásielku budete môcť ďalej sledovať na základe jej podacieho čísla priamo prostredníctvom portálu Slovenskej pošty. Doba doručenia závisí od Slovenskej pošty. Konečná suma, ktorú zaplatíte bude súčet cien objednaných kníh + poštovné stanovené na základe hmotnosti konkrétnej zásielky a preferovanému typu doručenia (list / balík), všetko prepočítané na CZK podľa aktuálneho kurzu Národnej Banky Slovenska ku dňu vytvorenia objednávky. Výsledná suma (cena kníh + cena poštovného) sa zokrúhľuje na celé koruny smerom nadol.

Objednávky kníh zo zahraničia (okrem Českej republiky):
V prípade, že máte záujem doručiť knihy do zahraničia (okrem Českej republiky) prosím, kontaktujte nás na adrese antikvariat@starysvet.sk alebo tel. čísle 00421 911 575 218. Pokúsime sa nájsť vhodné riešenie.

Drevorezby

Pri drevorezbách sa vieme prispôsobiť Vašim požiadavkám, prípadne odporučiť vhodný spôsob dodania pre konkrétnu drevorezbu. V závislosti od rozmerov, hmotnosti, použitých materiálov sa využívajú rôzne alternatívy dopravy, vrátane osobného odberu, či osobného doručenia.

For more details on how to buy or shipping abroad please contact us by e-mail: antikvariat@starysvet.sk or via phone: 00421 911 575 218.

Webovú stránku vytvoril mayo