DAMIANOVA RIEKA - Pastirčák Daniel - Antikvariát Starý svet

DAMIANOVA RIEKA

rozprávky o láske a večnosti

Product Description

knižný debut autora – Daniel Pastirčák je o.i. kazateľom Cirkvi bratskej, Jeho diela majú náboženský charakter, vyjadrený nielen častými stopami biblických výrazov, ale i archetypálnou metaforikou; „Všetky rozprávky patria do jednej rodiny. Autori a autorky sú ich otcovia a mamy – aj keď sú z rôznych kútov sveta, hovoria tým istým jazykom, tou istou láskavou rečou, v ktorej je vždy sila života proti sile smrti.“ (Daniel Pastirčák) „O tom je väčšina jeho rozprávok: o hľadaní čistoty, lásky, užitočnosti ľudí pre ľudí. V jeho príbehoch nevíťazí iba dobro nad zlom, je v nich čosi navyše, víťazstvo ducha a duchovnosti nad ničotou sveta bez lásky a viery. Sú utkané ako gobelíny z nitiek a vlákien čarovných slov a obrazov, až sa čitateľovi zdá, že niekedy namiesto viet počuje tóny hudby…“ (Dušan Dušek.); „Rozprávky Daniela Pastirčáka zachovávajú základný charakter rozprávok, ktorý spočíva v zápase dobra so zlom, so záverečným víťazstvom dobra. Lenže dobro a zlo v nich nevystupuje v nejakej konkrétnej podobe. Zápas, ktorý sa tu odohráva, je zápasom o dušu človeka, o to, čo je neuchopiteľné…“ (Milan Hamada).

Ďalšie informácie

Pastirčák Daniel
Žánre

Beletria > krátke prózy & poviedky
Beletria > próza slovenská & česká
Detská literatúra > nezaradená

Krajina autora Slovensko
Storočie autora 20.-21.st.
Podpis
Vydavateľstvo AF spol. s r.o.
Edícia neuvedené
Zväzok v edícii neuvedené
Miesto vydania Bratislava
Rok vydania 1993
Náklad neuvedené
Prvé vydanie
Jazyk slovenský
Preklad pôvodný text
Ilustrácie Pastirčák Daniel
Obálka
Väzba tvrdá
Formát 8° Octavo - stred (18,5 - 22,5cm)
Počet strán 118
Stav dobrý až veľmi dobrý, bez pečiatok a vpisov, veľmi mierne opotrebovaný prebal (viď foto)
Anotácia knižný debut autora - Daniel Pastirčák je o.i. kazateľom Cirkvi bratskej, Jeho diela majú náboženský charakter, vyjadrený nielen častými stopami biblických výrazov, ale i archetypálnou metaforikou; „Všetky rozprávky patria do jednej rodiny. Autori a autorky sú ich otcovia a mamy - aj keď sú z rôznych kútov sveta, hovoria tým istým jazykom, tou istou láskavou rečou, v ktorej je vždy sila života proti sile smrti.“ (Daniel Pastirčák) „O tom je väčšina jeho rozprávok: o hľadaní čistoty, lásky, užitočnosti ľudí pre ľudí. V jeho príbehoch nevíťazí iba dobro nad zlom, je v nich čosi navyše, víťazstvo ducha a duchovnosti nad ničotou sveta bez lásky a viery. Sú utkané ako gobelíny z nitiek a vlákien čarovných slov a obrazov, až sa čitateľovi zdá, že niekedy namiesto viet počuje tóny hudby…“ (Dušan Dušek.); „Rozprávky Daniela Pastirčáka zachovávajú základný charakter rozprávok, ktorý spočíva v zápase dobra so zlom, so záverečným víťazstvom dobra. Lenže dobro a zlo v nich nevystupuje v nejakej konkrétnej podobe. Zápas, ktorý sa tu odohráva, je zápasom o dušu človeka, o to, čo je neuchopiteľné…“ (Milan Hamada).
Skladové číslo004282

Ukážky knihy

damianova rieka – antikvariat stary svetdamianova rieka – antikvariat stary svet 1
damianova rieka

900

1 na sklade

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo

Vážení zákazníci,

Dovoľujeme si Vás informovať, že vzhľadom k súčasnej situácii Slovenská pošta nevie stopercentne garantovať doručenie zásielky priamo na zadanú adresu.
Môže sa stať, že Vaša zásielka bude doručená iba na pobočku Pošty.

V snahe predísť možným komplikáciám ponúkame alternatívne možnosti doručenia bez nutnosti návštevy pobočky pošty: balíkobox Slovenskej pošty, prípadne kuriérske služby.

Pokiaľ by ste sa rozhodli pre jednu z uvedených alternatív, prosíme uveďte preferovaný spôsob doručenia do poznámky k Vašej objednávke.
V prípade voľby kuriéra sa na Vás nevzťahuje v objednávke uvedená cena poštovného a o skutočnej cene Vás informujeme emailom pre odsúhlasenie.

S úctou
Antikvariát Starý svet
Skryť