JAPONSKÉ MÝTY - KODŽIKI - Krupa Viktor - Antikvariát Starý svet

JAPONSKÉ MÝTY – KODŽIKI

Product Description

z rozličných textov vybral, preložil, úvodnú štúdiu a vysvetlivky napísal Viktor Krupa; prebal, väzba a grafická úprava Ivan J. Kovačevič – 32 strán farebných obrazových príloh, prvé vydanie; záverečné slová úvodnej štúdie V. Krupu: “Končíme slovami N. Konrada o význame Kodžiki: “Kodžiki nie je iba posvätná kniha šintoizmu a jeho prostredníctvom celého japonského národa. Kodžiki nie je iba historický prameň prvoradého významu, základný kameň v celej stavbe starých japonských dejín. Kodžiki nie je iba skvelá pamiatka národného eposu, mytologického rozprávania a heroickej ságy. Kodžiki je kniha, ktorú pokladá za vlastnú a blízku každý Japonec. Od nej pochádza celý obsah pôvodného japonského národného ducha, oslobodeného od všetkých prímesí. Kodžiki je kľúčom nielen k japonskej mytológii, náboženstvu, histórii a literatúre, ale aj k samotnému Japonsku a k Japoncom. Cez Kodžiki spoznávame aj “vek bohov” aj epochu Temmuho. Cez túto knihu sa najlepšie priblížime k tomu, čo je naozaj japonské v súčasnom Japonsku.”

Ďalšie informácie

Krupa Viktor
Žánre

Beletria > báje & legendy & povesti
Bibliofília/Zaujímavé úpravy
História > mytológia
Národopis / Ľudová kultúra / Remeslá > etnografia – iné kultúry

Krajina autora Slovensko
Storočie autora 20.-21.st.
Podpis
Vydavateľstvo Tatran
Edícia Panteón
Zväzok v edícii 7.
Miesto vydania Bratislava
Rok vydania 1979
Náklad 7000
Prvé vydanie
Jazyk slovenský
Preklad Krupa Viktor
Ilustrácie Kovačevič Ivan J.
Obálka
Väzba tvrdá
Formát 8° Octavo - väčší (22,5 - 25cm)
Počet strán 227
Stav dobrý, bez pečiatok a vpisov, mierne opotrebovaný prebal (viď titulné foto)
Anotácia z rozličných textov vybral, preložil, úvodnú štúdiu a vysvetlivky napísal Viktor Krupa; prebal, väzba a grafická úprava Ivan J. Kovačevič - 32 strán farebných obrazových príloh, prvé vydanie; záverečné slová úvodnej štúdie V. Krupu: "Končíme slovami N. Konrada o význame Kodžiki: "Kodžiki nie je iba posvätná kniha šintoizmu a jeho prostredníctvom celého japonského národa. Kodžiki nie je iba historický prameň prvoradého významu, základný kameň v celej stavbe starých japonských dejín. Kodžiki nie je iba skvelá pamiatka národného eposu, mytologického rozprávania a heroickej ságy. Kodžiki je kniha, ktorú pokladá za vlastnú a blízku každý Japonec. Od nej pochádza celý obsah pôvodného japonského národného ducha, oslobodeného od všetkých prímesí. Kodžiki je kľúčom nielen k japonskej mytológii, náboženstvu, histórii a literatúre, ale aj k samotnému Japonsku a k Japoncom. Cez Kodžiki spoznávame aj "vek bohov" aj epochu Temmuho. Cez túto knihu sa najlepšie priblížime k tomu, čo je naozaj japonské v súčasnom Japonsku."
Skladové číslo003949

Ukážky knihy

japonske myty kodziki – antikvariat stary svetjaponske myty kodziki – antikvariat stary svet 1japonske myty kodziki – antikvariat stary svet 3japonske myty kodziki – antikvariat stary svet 2
japonske kodziki

1700

1 na sklade

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo