ŠTÚDIA V ČERVENOM. PES BASKERVILLSKÝ - Antikvariát Starý svet

ŠTÚDIA V ČERVENOM. PES BASKERVILLSKÝ

Product Description

dve detektívne novely klasika detektívneho žánru Sira A. C. Doyla – tvorcu nesmrteľných literárnych postáv Sherlocka Holmesa a jeho pomocníka Dr. Watsona – Dve detektívne novely Štúdia v červenom a Pes baskervillský sú vrcholnou ukážkou Doylovho rozprávačského umenia, zachovávajúcou všetky prvky a zásady klasického kriminálneho príbehu.
V Štúdii v červenom Holmes s Watsonom hľadajú páchateľa záhadných vrážd. Novela má dve dejové línie. Prvý príbeh sa odohráva v Londýne vo fiktívnom Holmesovom byte na Baker Street. Holmesovi sa s Watsonovou pomocou podarí rozriešiť jeden z najkomplikovanejších detektívnych prípadov všetkých čias. Druhý príbeh sa odohráva v severoamerickom štáte Utah, jeho korene siahajú hlboko do minulosti a súvisia so vznikom mormónskeho mesta Salt Lake City.
Dej novely Pes baskervillský je zasadený do pôsobivej, typickej atmosféry starého anglického zámku uprostred slatín. Doylov detektív Sherlock Holmes spolu s priateľom Watsonom s nasadením vlastného života riešia tajomné udalosti vrcholiace vraždou.
Obe diela patria medzi najlepšie ukážky holmesovskej ságy. Sú to klasické príbehy lásky a pomsty; niekedy naivne, ale vždy s úspechom bojujú proti zlu pomocou rozumu a logiky, vlastností a výdobytkov moderného človeka.

Ďalšie informácie

Doyle Arthur Conan
Žánre

Beletria > detektívky & krimi
Beletria > próza svetová

Krajina autora Škótsko
Storočie autora 19.-20.st.
Podpis
Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ
Edícia Retro
Zväzok v edícii 24.
Miesto vydania Bratislava
Rok vydania 1981
Náklad neuvedené
Prvé vydanie
Jazyk slovenský
Preklad Bednár Alfonz
Ilustrácie bez ilustrácií
Obálka
Väzba brožovaná (paperback)
Formát 8° Octavo - stred (18,5 - 22,5cm)
Počet strán 272
Stav dobrý až veľmi dobrý, bez pečiatok a vpisov
Anotácia dve detektívne novely klasika detektívneho žánru Sira A. C. Doyla - tvorcu nesmrteľných literárnych postáv Sherlocka Holmesa a jeho pomocníka Dr. Watsona - Dve detektívne novely Štúdia v červenom a Pes baskervillský sú vrcholnou ukážkou Doylovho rozprávačského umenia, zachovávajúcou všetky prvky a zásady klasického kriminálneho príbehu. V Štúdii v červenom Holmes s Watsonom hľadajú páchateľa záhadných vrážd. Novela má dve dejové línie. Prvý príbeh sa odohráva v Londýne vo fiktívnom Holmesovom byte na Baker Street. Holmesovi sa s Watsonovou pomocou podarí rozriešiť jeden z najkomplikovanejších detektívnych prípadov všetkých čias. Druhý príbeh sa odohráva v severoamerickom štáte Utah, jeho korene siahajú hlboko do minulosti a súvisia so vznikom mormónskeho mesta Salt Lake City. Dej novely Pes baskervillský je zasadený do pôsobivej, typickej atmosféry starého anglického zámku uprostred slatín. Doylov detektív Sherlock Holmes spolu s priateľom Watsonom s nasadením vlastného života riešia tajomné udalosti vrcholiace vraždou. Obe diela patria medzi najlepšie ukážky holmesovskej ságy. Sú to klasické príbehy lásky a pomsty; niekedy naivne, ale vždy s úspechom bojujú proti zlu pomocou rozumu a logiky, vlastností a výdobytkov moderného človeka.
Skladové číslo002675
studia v cervenom pes baskervillsky

300

1 na sklade

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo