AUTOBIOGRAFIE JEDNOHO LHÁŘE - Chapman Graham - Antikvariát

AUTOBIOGRAFIE JEDNOHO LHÁŘE

Product Description

Graham Chapman (* 8. január 1941, Leicester, Leicestershire, Spojené kráľovstvo – † 4. október 1989, Maidstone, Kent, Spojené kráľovstvo) bol anglický komik, spisovateľ, herec a jeden zo šestice členov surreálnej komediálnej skupiny s názvom Monty Python. Chapman a John Cleese písali profesionálne pre stanicu BBC počas šesťdesiatych rokov, pôvodne pre Davida Frosta, ale neskôr aj pre Martyho Feldmana. Chapman tiež napísal skeče do seriálu vysielaného v rádiu BBC s názvom- I’m Sorry, I’ll Read That Again a do niekoľkých televíznych (The Illustrated Weekly Hudd, Cilla Black, This is Petula Clark, and This Is Tom Jones). Chapman, Cleese, a Tim Brooke-Taylor sa neskôr pripojili a spolupracovali s Feldmanom na komediálnom At Last the 1948 Show. V roku 1969 sa Chapman a Cleese spojili s ďalšími členmi Monty Python, menovite: Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, and Michael Palin. Všetci spoločne stvorili a účinkovali v skečovej komediálnej šou Monty Python’s Flying Circus. Ztvárnil mnoho rolí v televizních pořadech i filmech této skupiny, mimo jiné postavu krále Artuše ve filmu Monty Python a Svatý Grál a Briana ve filmu Monty Python: Život Briana. Studoval medicínu na univerzitě v Cambridge, kde nastoupil do tamní univerzitní komediální skupiny Cambridge Footlights. Postupem času se stal silným alkoholikem. Během nejhoršího období jeho alkoholismu vypil až přes dva litry ginu denně. Z alkoholismu se vyléčil před natáčením filmu Monty Python: Život Briana a od té doby se stal zatvrzelým abstinentem. Byl homosexuál a přes 20 let žil se svým přítelem Davidem Sherlockem a společně adoptovali chlapce jménem John Tomiczek. Graham Chapman zemřel na rakovinu míchy.

Ďalšie informácie

Chapman Graham
Žánre

Beletria > humor & aforizmy
Beletria > próza svetová
Divadlo / Film / Tanec > divadlo
Literatúra faktu > beletrizované texty
Literatúra faktu > pamäte & memoáre

Krajina autora Anglicko
Storočie autora 20.st.
Podpis
Vydavateľstvo Ando Publishing
Edícia neuvedené
Zväzok v edícii neuvedené
Miesto vydania Brno
Rok vydania 1997
Náklad neuvedené
Prvé vydanie
Jazyk český
Preklad Danielová Květa
Ilustrácie Kowolowski František
Obálka
Väzba brožovaná (paperback)
Formát 8° Octavo - stred (18,5 - 22,5cm)
Počet strán 232
Stav dobrý, bez pečiatok a vpisov, veľmi mierne poškodenie oboch rohov chrbátu (cca 0,3 cm - viď foto), kniha nemá prebal
Anotácia Graham Chapman (* 8. január 1941, Leicester, Leicestershire, Spojené kráľovstvo – † 4. október 1989, Maidstone, Kent, Spojené kráľovstvo) bol anglický komik, spisovateľ, herec a jeden zo šestice členov surreálnej komediálnej skupiny s názvom Monty Python. Chapman a John Cleese písali profesionálne pre stanicu BBC počas šesťdesiatych rokov, pôvodne pre Davida Frosta, ale neskôr aj pre Martyho Feldmana. Chapman tiež napísal skeče do seriálu vysielaného v rádiu BBC s názvom- I'm Sorry, I'll Read That Again a do niekoľkých televíznych (The Illustrated Weekly Hudd, Cilla Black, This is Petula Clark, and This Is Tom Jones). Chapman, Cleese, a Tim Brooke-Taylor sa neskôr pripojili a spolupracovali s Feldmanom na komediálnom At Last the 1948 Show. V roku 1969 sa Chapman a Cleese spojili s ďalšími členmi Monty Python, menovite: Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, and Michael Palin. Všetci spoločne stvorili a účinkovali v skečovej komediálnej šou Monty Python’s Flying Circus. Ztvárnil mnoho rolí v televizních pořadech i filmech této skupiny, mimo jiné postavu krále Artuše ve filmu Monty Python a Svatý Grál a Briana ve filmu Monty Python: Život Briana. Studoval medicínu na univerzitě v Cambridge, kde nastoupil do tamní univerzitní komediální skupiny Cambridge Footlights. Postupem času se stal silným alkoholikem. Během nejhoršího období jeho alkoholismu vypil až přes dva litry ginu denně. Z alkoholismu se vyléčil před natáčením filmu Monty Python: Život Briana a od té doby se stal zatvrzelým abstinentem. Byl homosexuál a přes 20 let žil se svým přítelem Davidem Sherlockem a společně adoptovali chlapce jménem John Tomiczek. Graham Chapman zemřel na rakovinu míchy.
Skladové číslo004283

Ukážky knihy

autobiografie jednoho lhare – antikvariat stary svetautobiografie jednoho lhare – antikvariat stary svet 1
autobiografie jednoho lhare

3000

1 na sklade

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo