12 STATOČNÝCH - Antikvariát Starý svet

12 STATOČNÝCH

Product Description

Editor knihy Ľubo Bechný po úspešnej knihe rozhovorov Kristovci, prichádza na trh s novou publikáciou 12 statočných. Ide o rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v istom okamihu svojho života dokázali postaviť zlu, bezpráviu, prípadne dlhodobo pôsobia v občianskom sektore na kultivácii spoločnosti. Autorský kolektív zložený z mien ako Andrej Bán, Dagmar Mozolová, či Terézia Kolková-Rončáková vyspovedal Ľudí ako MUDr. Vladimír Krčméry, Zuzana Wienk, Anton Srholec, Zuzana Melicherčíková, Zuzana Števulová, Juraj Kudiak, či novinárka Jana Teleki. V knihe sa nachádzajú aj rozhovory s hosťami zo zahraničia, čím kniha dostáva medzinárodný charakter: Maďar Ivániy Gábor, kňaz, ktorý obetavo slúžil utečencom. Poliak Tadeusz Zaşepa – rektor univerzity, ktorý doslova zaplatil životom za odhalenie neférových procesov na akademickej pôde. Rus Andrej Zubov, ktorý bol vyhodený z moskovskej univerzity za odsúdenie ruského vpádu na Ukrajinu. Z našich najbližších susedov môže čitateľ nahliadnuť do života kardinála Miloslava Vlka a evanjelického kňaza, profesora teológie Jakuba Trojana, ktorý sa dostal do problémov aj za to, že v roku 1969 pochoval Jana Palacha. Rozhovory týchto dvoch osobností sú publikované v češtine z dôvodu ich väčšej autenticity.

Autori rozhovorov pátrajú po motiváciách a zdrojoch, ktoré týmto osobnostiam nedovolia robiť kompromisy v oblasti morálky. Kniha je doplnená kvalitnými čiernobielymi fotografiami od viacerých autorov. Ako bonus čitateľ nájde v knihe krátke zamyslenie z pera bývalej premiérky Ivety Radičovej. Vzadu na obálke potom exkluzívny text psychiatra a teológa Maxa Kašparů.
Vydanie knihy podporil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

12 STATOČNÝCH
Anton Srholec (Ľubo Bechný)
Zuzana Števulová (Dagmar Mozolová)
Miloslav Vlk (Martin T. Zikmund)
Vladimír Krčméry (Andrej Bán)
Zuzana Wienk (Eva Bechná)
Jakub Schwarz Trojan (Martin T. Zikmund)
Jana Teleki (Ľubo Bechný)
Iványi Gábor (Emília Mihočová)
Zuzana Melicherčíková
Andrej Zubov
Juraj Kudiak (Vanda Tuchyňová)
Tadeusz Zasępa (Terézia Rončáková, Ľubo Bechný)

Ďalšie informácie

Žánre

Literatúra faktu > rozhovory

Krajina autora neuvedené
Storočie autora neuvedené
Podpis
Vydavateľstvo Vifo - Ing. Ľubomír Bechný
Edícia neuvedené
Zväzok v edícii neuvedené
Miesto vydania Žilina
Rok vydania 2016
Náklad neuvedené
Prvé vydanie
Jazyk slovenský
Preklad pôvodný text
Ilustrácie čiernobiele fotografie
Obálka
Väzba tvrdá
Formát 8° Octavo - stred (18,5 - 22,5cm)
Počet strán 139
Stav veľmi dobrý, bez pečiatok a vpisov
Anotácia Editor knihy Ľubo Bechný po úspešnej knihe rozhovorov Kristovci, prichádza na trh s novou publikáciou 12 statočných. Ide o rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v istom okamihu svojho života dokázali postaviť zlu, bezpráviu, prípadne dlhodobo pôsobia v občianskom sektore na kultivácii spoločnosti. Autorský kolektív zložený z mien ako Andrej Bán, Dagmar Mozolová, či Terézia Kolková-Rončáková vyspovedal Ľudí ako MUDr. Vladimír Krčméry, Zuzana Wienk, Anton Srholec, Zuzana Melicherčíková, Zuzana Števulová, Juraj Kudiak, či novinárka Jana Teleki. V knihe sa nachádzajú aj rozhovory s hosťami zo zahraničia, čím kniha dostáva medzinárodný charakter: Maďar Ivániy Gábor, kňaz, ktorý obetavo slúžil utečencom. Poliak Tadeusz Zaşepa – rektor univerzity, ktorý doslova zaplatil životom za odhalenie neférových procesov na akademickej pôde. Rus Andrej Zubov, ktorý bol vyhodený z moskovskej univerzity za odsúdenie ruského vpádu na Ukrajinu. Z našich najbližších susedov môže čitateľ nahliadnuť do života kardinála Miloslava Vlka a evanjelického kňaza, profesora teológie Jakuba Trojana, ktorý sa dostal do problémov aj za to, že v roku 1969 pochoval Jana Palacha. Rozhovory týchto dvoch osobností sú publikované v češtine z dôvodu ich väčšej autenticity. Autori rozhovorov pátrajú po motiváciách a zdrojoch, ktoré týmto osobnostiam nedovolia robiť kompromisy v oblasti morálky. Kniha je doplnená kvalitnými čiernobielymi fotografiami od viacerých autorov. Ako bonus čitateľ nájde v knihe krátke zamyslenie z pera bývalej premiérky Ivety Radičovej. Vzadu na obálke potom exkluzívny text psychiatra a teológa Maxa Kašparů. Vydanie knihy podporil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. 12 STATOČNÝCH Anton Srholec (Ľubo Bechný) Zuzana Števulová (Dagmar Mozolová) Miloslav Vlk (Martin T. Zikmund) Vladimír Krčméry (Andrej Bán) Zuzana Wienk (Eva Bechná) Jakub Schwarz Trojan (Martin T. Zikmund) Jana Teleki (Ľubo Bechný) Iványi Gábor (Emília Mihočová) Zuzana Melicherčíková Andrej Zubov Juraj Kudiak (Vanda Tuchyňová) Tadeusz Zasępa (Terézia Rončáková, Ľubo Bechný)
Skladové číslo003719

Ukážky knihy

dvanast statocnych – antikvariat stary svetdvanast statocnych – antikvariat stary svet 1
dvanast statocnych

800

1 na sklade

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo