MILAN HODŽA - ŠTÁTNIK A POLITIK - Pekník a k. - Antikvariát Starý svet

MILAN HODŽA – ŠTÁTNIK A POLITIK

Product Description

tretie prepracované a rozšírené vydanie zborníka, kniha vyšla v roku 2007 aj v anglickom jazyku; Organizátori a účastníci vedeckej konferencie na tému MILAN HODŽA – ŠTÁTNIK A POLITIK si uvedomovali, že ide o výnimočnú postavu slovenských dejín. Hodnotili túto osobnosť ako novinára, publicistu, historika, politológa, pričom sa sústreďovali na jeho politický, ale aj vedecký profil. Konferencia urobila prvý a rozhodný krok jeho návratu do ďalších národných dejín. Vydanie rovnomenného zborníka štúdií vyvolalo medzi odborníkmi i širokou verejnosťou značnú pozornosť. Politologický kabinet SAV sa rozhodol vydať tretie vydanie zborníka, postavené na báze ďalšieho prehĺbenia a podstatného rozšírenia základného výskumu. Autorský kolektív určite prispel k ďalšiemu rozšíreniu vedeckého poznania tejto osobnosti slovenskej politiky, a tým aj dejín slovenského politického myslenia.; K autorovi: PhDr. Miroslav Pekník PhD. (1950) je slovenský politológ a historik. V rokoch 1998 – 2018 bol riaditeľom Politologického kabinetu SAV transformovaného v roku 2002 na Ústav politických vied SAV.

Ďalšie informácie

Pekník Miroslav a kolektív
Žánre

História > dejiny slovenské
História > dejiny 20. storočia
Literatúra faktu > eseje
Literatúra faktu > životopisy & portréty
Spoločenské vedy > politológia & politika
Zborníky

Krajina autora Slovensko
Storočie autora 20.-21.st.
Podpis
Vydavateľstvo Ústav politických vied SAV / Veda - vydavateľstvo SAV
Edícia neuvedené
Zväzok v edícii neuvedené
Miesto vydania Bratislava
Rok vydania 2002
Náklad neuvedené
Prvé vydanie
Jazyk slovenský
Preklad pôvodný text
Ilustrácie čiernobiele fotografie v obrazovej prílohe
Obálka
Väzba tvrdá
Formát 8° Octavo - väčší (22,5 - 25cm)
Počet strán 384+16
Stav veľmi dobrý, bez pečiatok a vpisov, kniha nemá prebal
Anotácia tretie prepracované a rozšírené vydanie zborníka, kniha vyšla v roku 2007 aj v anglickom jazyku; Organizátori a účastníci vedeckej konferencie na tému MILAN HODŽA - ŠTÁTNIK A POLITIK si uvedomovali, že ide o výnimočnú postavu slovenských dejín. Hodnotili túto osobnosť ako novinára, publicistu, historika, politológa, pričom sa sústreďovali na jeho politický, ale aj vedecký profil. Konferencia urobila prvý a rozhodný krok jeho návratu do ďalších národných dejín. Vydanie rovnomenného zborníka štúdií vyvolalo medzi odborníkmi i širokou verejnosťou značnú pozornosť. Politologický kabinet SAV sa rozhodol vydať tretie vydanie zborníka, postavené na báze ďalšieho prehĺbenia a podstatného rozšírenia základného výskumu. Autorský kolektív určite prispel k ďalšiemu rozšíreniu vedeckého poznania tejto osobnosti slovenskej politiky, a tým aj dejín slovenského politického myslenia.; K autorovi: PhDr. Miroslav Pekník PhD. (1950) je slovenský politológ a historik. V rokoch 1998 - 2018 bol riaditeľom Politologického kabinetu SAV transformovaného v roku 2002 na Ústav politických vied SAV.
Skladové číslo004264

Ukážky knihy

milan hodza statnik a politik – antikvariat stary svetmilan hodza statnik a politik – antikvariat stary svet 1milan hodza statnik a politik – antikvariat stary svet 2milan hodza statnik a politik – antikvariat stary svet 3
milan hodza statnik a politik

800

1 na sklade

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo