ČO JE TO TEÓRIA RELATIVITY - Landau, Rumer - Antikvariát Starý svet

ČO JE TO TEÓRIA RELATIVITY

Product Description

pre čitateľov od 13 rokov, preklad z ruského vydania J. Chrapanom, úprava textu podľa českého prekladu P. Glogara; anotácia k českému vydaniu: Velmi obtížné problémy, které vznikají, hledíme-li na jevy ze zorného úhlu teorie relativity, jsou vysvětlovány vtipnou a co nejsrozumitelnější formou za přispění humorných ilustrací. Odborná úroveň je zajištěna tím, že jeden z autorů, Landau, je předním sovětským fyzikem. Na závěr bylo převyprávěno několik stran vzpomínek polského vědce L. Infelda na A. Einsteina.; Lev Davidovič Landau (*22.1.1908, † 1.4.1968) byl ruský teoretický fyzik, nositel Nobelovy ceny za fyziku (1962), zahraniční člen Londýnské královské společnosti, Národní akademie věd USA a dalších významných institucí.

Ďalšie informácie

Landau Lev Davidovič, Rumer Jurij Borisovič
Žánre

Detská literatúra > náučná & encyklopédie
Prírodné vedy > fyzika

Krajina autora Rusko
Storočie autora 20.st.
Podpis
Vydavateľstvo Mladé letá
Edícia neuvedené
Zväzok v edícii neuvedené
Miesto vydania Bratislava
Rok vydania 1975
Náklad 3000
Prvé vydanie
Jazyk slovenský
Preklad Chrapan Ján
Ilustrácie Malák Jaroslav
Obálka
Väzba tvrdá
Formát 8° Octavo - väčší (22,5 - 25cm)
Počet strán 79
Stav dobrý, s určitými estetickými poškodeniami: opečiatkovaný exemplár a zažltnuté fľaky na prednom i zadnom vakáte
Anotácia pre čitateľov od 13 rokov, preklad z ruského vydania J. Chrapanom, úprava textu podľa českého prekladu P. Glogara; anotácia k českému vydaniu: Velmi obtížné problémy, které vznikají, hledíme-li na jevy ze zorného úhlu teorie relativity, jsou vysvětlovány vtipnou a co nejsrozumitelnější formou za přispění humorných ilustrací. Odborná úroveň je zajištěna tím, že jeden z autorů, Landau, je předním sovětským fyzikem. Na závěr bylo převyprávěno několik stran vzpomínek polského vědce L. Infelda na A. Einsteina.; Lev Davidovič Landau (*22.1.1908, † 1.4.1968) byl ruský teoretický fyzik, nositel Nobelovy ceny za fyziku (1962), zahraniční člen Londýnské královské společnosti, Národní akademie věd USA a dalších významných institucí.
Skladové číslo004940

Ukážky knihy

co je to teoria relativity – antikvariat stary svetco je to teoria relativity – antikvariat stary svet 1
co je to teoria relativity

Nedostupné

Možno by sa Vám páčilo…

Webovú stránku vytvoril mayo

Vážení zákazníci,

Dovoľujeme si Vás informovať, že vzhľadom k súčasnej situácii Slovenská pošta nevie stopercentne garantovať doručenie zásielky priamo na zadanú adresu.
Môže sa stať, že Vaša zásielka bude doručená iba na pobočku Pošty.

V snahe predísť možným komplikáciám ponúkame alternatívne možnosti doručenia bez nutnosti návštevy pobočky pošty: balíkobox Slovenskej pošty, prípadne kuriérske služby.

Pokiaľ by ste sa rozhodli pre jednu z uvedených alternatív, prosíme uveďte preferovaný spôsob doručenia do poznámky k Vašej objednávke.
V prípade voľby kuriéra sa na Vás nevzťahuje v objednávke uvedená cena poštovného a o skutočnej cene Vás informujeme emailom pre odsúhlasenie.

S úctou
Antikvariát Starý svet
Skryť